O společnosti

Od svého vzniku v roce 2003 ušla firma dlouhou cestu. Na začátku bylo více společností, které spojily své síly a daly tak vzniknout zcela nové firmě Wotan Forest, a.s. Postupem času se firma rozrůstala o další členy a rozšiřovala své pole působnosti na další dřevařská odvětví.

Významným krokem pro společnost Wotan Forest, a.s. byl v roce 2011 odkup akcií firmou AGROFERT, a.s. Tímto jsme se stali členem koncernu AGROFERT a získali jsme stabilní zázemí pro růst a vývoj naší firmy.

V roce 2013 jsme se rozrostli o firmu s dlouholetou tradicí, a to o ALFA Plywood Solnice a.s. Touto fúzí se společnost obohatila o více jak 120 zaměstnanců a získala provozovnu na výrobu kvalitní, české překližky a dýhy.    

Dalším krokem byl vstup na trh s obalovým materiálem a paletami. To se nám podařilo v roce 2015 díky koupi jedné z největších českých firmem na výrobu palet JILOS HORKA, s.r.o. Tento přírůstek do naší početné firmy přinesl kvalitní palety všeho druhu a také stabilní pozici na českém trhu.

V současné době máme více jak 460 zaměstnanců, kteří pracují na 4 pilách. To nám přináší stabilitu dodávky řeziva pro naše provozy. Dále pracují na 4 dřevozpracujících závodech, kde vyrábíme palety, paletové ohrádky, překližku a protitahovou dýhu. Ročně pořežeme přes 350 000 m3 dřeva a usušíme přes 100 000 m3, stlučeme více jak 3 500 000 kusů palet a vyrobíme přes 45 000 m3 překližky.

Wotan Forest, a.s. je moderní a dynamicky se rozvíjející společnost, která vždy klade důraz na vysokou kvalitu zboží a služeb pro své zákazníky.

Strategické regionální umístění našich provozů nám umožňuje plně uspokojit požadavky všech zákazníků, počínaje fyzickými osobami, přes obce, města až po velké nadnárodní společnosti.

Společnost velice dbá na dodržování všech legislativních pravidel a klade na sebe nároky i nad tento rámec. Z tohoto důvodu jsme certifikováni v systémech ISO (9001, 14001, 45001 a 50001) a PEFC.

 

Hlavní činnosti firmy Wotan Forest, a.s.

Průřez